Covid-19 Baza wiedzy

Drodzy Misjonarze,

Wielu z Was na co dzień pracuje w niewielkich przychodniach zdrowia, a część z Was takimi ośrodkami zarządza. Wiemy, że pandemia COVID-19, choroby wywoływanej przez koronawirusa SARS-CoV-2, jest dla Was szczególnym wyzwaniem. Aby stawić mu czoła potrzeba wiedzy (wytycznych i zaleceń) oraz środków (personelu, leków i wyposażenia). W Waszych ośrodkach z pewnością nie jest łatwo ani o szybki dostęp do najnowszych danych, ani tym bardziej o kadry i sprzęt. W tym trudnym czasie nie chcemy zostawić Was samych. Na naszej stornie internetowej – www.medycynamisjach.org - zbieramy dla Was aktualne zalecenia i wytyczne. 

Mimo faktu, że wielu z oficjalnych zaleceń w trudnych warunkach nie można w pełni zrealizować, to gorąco zachęcamy do zapoznania się z nimi. Rzetelna i aktualna wiedza jest bowiem potężną bronią w walce z epidemią, tym bardziej, że wiele wytycznych można zaadaptować do rzeczywistości w jakiej pracujecie. Nawet ich częściowe wdrożenie może pomóc w ograniczeniu liczby zachorowań na COVID-19. Korzystanie z oficjalnych danych i wytycznych jest także jedynym sposobem na dobranie skutecznego leczenia dla chorych! Jednocześnie pragniemy Was uwrażliwić, że szczególnie istotne jest stosowanie się do zaleceń lokalnych departamentów zdrowia, którym podlegacie. 

Jedną z najważniejszych publikacji jaką Wam przekazujemy jest Podręcznik Leczenia  i Prewencji COVID-19 pod redakcją profesora LIANG Tingbo z Chin. Jak wiecie Chinom udało się opanować epidemię, chociaż jeszcze daleko do jej zakończenia. Aby prezentowane w podręczniku informacje nie wydawały się abstrakcyjne z poziomu misyjnej przychodni zdrowia mgr Jacek Jarosz przygotował krótki komentarz, za który bardzo mu dziękuję. Dziękuję też dr n. med. Norbertowi Rehlisowi za pomoc oraz nadesłane materiały. Proszę równocześnie o komentarze i uwagi, którymi będziemy się dzielić. Odpowiemy też na każde zadane pytanie.

Z czasem na stronie będą pojawiać się kolejne wartościowe publikacje i instrukcje.
Uwagi proszę kierować bezpośrednio do mgr. Jacka Jarosza na adres: medicus@ump.edu.pl


Justyna Janiec-Palczewska
Prezes Fundacja Pomocy Humanitarnej
„Redemptoris Missio”

Materiały informacyjne:


logo.png

Serwisy zewnętrzne

Strona powstała przy użyciu szablonu z JoomShaper.com oraz platformy z Joomla.org
Nasza witryna używa narzędzia Google Analytics w celu analizy jej użytkowania. Korzystanie z witryny jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików cookie.