Wsparcie

Darowizny pieniężne

Przelew on-line:

z wykorzystaniem karty debetowej lub kredytowej przystosowanej do płatności inwernetowych. Przelew realizowany jest we współpracy z platformą Dotpay.


Przelew tradycyjny:
Nazwa: Fundacja Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, 
Adres: ul. Junikowska  48, 60-163 Poznań
Nr konta: 09 1090 2255 0000 0005 8000 0192
Swift: WBKPPLPP, nazwa banku: BZ WBK S.A.

W tytule przelewu można wskazać cel przekazanej darowizny np. działalność statutowa, pomoc medyczna, wsparcie konkretnej akcji.

W 2018

zebraliśmy

0
tyś. zł w formie darowizn pieniężnych
0
tyś. zł w formie darowizn materiałowych

1% podatku

Nasi lekarze, pielęgniarki i położne niosą pomoc najuboższym mieszkańcom świata. Wysyłamy leki, środki opatrunkowe do misyjnych szpitali i ośrodków zdrowia. Pomagamy cierpiącym i chorym. Wspomóż nasze dzieło.

Wystarczy wpisać w formularzu PIT w odpowiednie rubryki nazwę Fundacji Pomocy Humanitarnej  „Redemptoris Missio”, nasz numer KRS: 0000039129 oraz kwotę 1% od podatku dochodowego.

PIT Online rozliczysz dzięki Instytutowi Wsparcia Organizacji Pozarządowych w ramach projektu PITax.pl dla OPP

Rozliczenie PIT z PITax.pl

Współpraca dla Firm

Firmom, które wsparły działalność Fundacji, bądź poszczególne jej Akcje oferujemy status Przyjaciela Fundacji. O współpracy z Przyjaciółmi Fundacja informuje przez:

  • wysłanie pisemnego podziękowania dla Firmy,
  • umieszczenie informacji o współpracy, logo firmy wraz z linkiem do strony internetowej Firmy na stronie internetowej Fundacji,
  • umieszczenie informacji o współpracy na ulotkach, plakatach i materiałach promocyjnych Fundacji i poszczególnych Akcji,
  • podawanie informacji o współpracy w mediach,
  • wyrażenie zgody na wykorzystanie przez Firmę – Przyjaciela w czasie trwania współpracy logo Fundacji wraz z informacją o wsparciu w materiałach reklamowych, kampaniach reklamowych  i kanałach informacyjnych Firmy.

Payroll

Payroll to łatwa i bardzo skuteczna forma wspierania celów społecznych. Polega na dobrowolnej deklaracji pracowników przedsiębiorstwa do regularnego przekazywania niewielkiej kwoty bądź „końcówki wynagrodzenia” na rzecz Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”. Dzięki prostej procedurze Payroll jest narzędziem, które szybko można wprowadzić w każdej firmie. Program Payroll jest sposobem integrowania pracowników, jednocześnie firma wzmacnia swój prestiż jako organizacja społecznie odpowiedzialna.

 

Co należy zrobić, aby pomóc?

1. Pytasz współpracowników, czy nie chcieliby wesprzeć naszej Fundacji końcówką swojej pensji.

2. Pracownicy wypełniają jednorazowo deklarację o przekazywaniu określonej kwoty z pensji na konto naszej Fundacji. Takie zlecenie nie obciąża budżetu darczyńcy (przekazywane są niewielkie kwoty co miesiąc).

3. Dział księgowości Twojej firmy uwzględnia decyzję pracowników przy sporządzaniu listy płac – odlicza zadeklarowaną sumę od poborów i przekazuje Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” jako dotację celową. (Pracownik w każdym momencie może taką deklarację odwołać, zmienić wysokość darowizny lub jej przeznaczenie.)

4. W kolejnym roku kalendarzowym pracownicy otrzymują od działu księgowości zaświadczenie o sumie przekazanych w poprzednim roku darowizn, co uprawnia do odliczenia tych kwot od dochodu.

Dzięki środkom uzyskanym w ten sposób będziemy mogli dożywiać i wspierać edukację dzieci w Afryce.

Dla Lekarzy i Wolontariuszy

Lekarze Fundacji docierają w najdalsze zakątki świata. Swoją pracą i umiejętnościami służą najbiedniejszym pacjentom misyjnych szpitali. Niektórzy z nich pracują w ramach programu Polska Pomoc realizowanym wspólnie z Ministerstwem Spraw Zagranicznych RP, inni jako wolontariusze Fundacji. Jeśli chcesz zostać jednym z nich wypełnij Formularz i skontaktuj się z nami.

Chcesz zostać Wolontariuszem?

Skontaktuj się z nami lub po prostu przyjdź do Centrum Wolontariatu Fundacji w podziemiu Kościoła p.w. Św. Andrzeja Boboli przy ul. Junikowska  48 w Poznaniu. Przyda się każda para rąk.

Siłą Fundacji są Wolontariusze, to na nich opiera się nasza działalność i to oni są naszymi ambasadorami w swoim środowisku. Bez nich nie bylibyśmy w stanie pomagać tylu potrzebującym.

Zostań

Wolontariuszem

logo.png

Serwisy zewnętrzne

Strona powstała przy użyciu szablonu z JoomShaper.com oraz platformy z Joomla.org
Nasza witryna używa narzędzia Google Analytics w celu analizy jej użytkowania. Korzystanie z witryny jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików cookie.